Monomiecz Vau

Category:
weapon (melee)
Description:

Artefakt, ślad świetności minionych czasów. Broń, która w okresie Drugiej Republiki, była szczytem osiągnięć techniki militarnej rasy ludzkiej w dziedzinie osobistej broni białej. Proces tworzenia monokrystalicznych ostrzy został wykradziony rasie Vau. Obecnie, jak większość technologicznych cudów, sposób tworzenia tych arcydzieł sztuki zbrojmistrzowskiej, został zapomniany, a unikalne egzemplarze tej niesamowitej broni sporadycznie pojawiają się w rękach bogatych kolekcjonerów.

Egzemplarz podarowany Estebanowi jest tworem Vau. Jego wiek trudno określić. Wszystkie elementy broni: rękojeść, ostrze i pochwa, wykonane są z nieznanych materiałów. Styl broni można po laicku określić jako staro-urthyjsko-orientalny, przypominający miecze tworzone przez Li Halanów, ale jako wytwór obcej rasy i technologii trudno jednoznacznie określić jego cechy.

Zarówno rękojeść jak i pochwa utworzono z matowego materiału o stalowo-szaro-srebrnej barwie w różnych odcieniach. Ostrze, cienkie niczym włos, powstało również z nieznanego tworzywa. Jest ono ciemno-grafitowe, pokryte nieregularnymi plamami, przypominającymi zdobiący miecze domu Li Halan hamon. Rękojeść i pochwa pokryte są geometrycznymi glifami i rysunkami w języku Vau, tworząc egzotyczną ornamentykę.

Miecz jest wspaniale wyważony i bardzo lekki. Przecina wszystko niczym powietrze, a jeśli legendy o tej broni są prawdziwe, to nawet ceramstal nie stanowi dla niego żadnej przeszkody.

Miecz33

Bio:

Monomiecz Vau

Mrok Między Gwiazdami zbigi