Koło Fortuny

Description:

Statek kosmiczny będący własnością baroneta Angela Miguela Avila de Aragon. Centralna część kadłuba stanowi wrzeciono zawierające cześć podzespołów, dużą (i niedostępną) ładownię oraz silniki. Część socjalna wraz z mostkiem znajduje się w obręczy, która obraca się wokół kadłuba. Rozwiązanie to jest nie tylko eleganckie i piękne, ale również awaryjne i wyjątkowo niepraktyczne. Jak widać to kryterium nie przyświecało konstruktorom.

Promień obrotu pierścienia wynosi 18 metrów. Co sprawia, że obwód tej części kadłuba wynosi blisko 90 metrów. Powierzchnia części socjalnej to ok. 1000 m2. Oczywiście jest ona rozdysponowana pomiędzy wiele pomieszczeń: magazyny, mostek, część inżynieryjną, mesę, kuchnię, zaplecze sanitarne czy w końcu kabiny. Na statku znajduje się 15 kabin – w tym cztery podwójne wysokiego standardu i luksusowa kabina armatora.

Statek wyposażony jest w dwa lekkie lasery, służące raczej do odpędzania się od meteorytów. Słaba konstrukcja, powolne silniki i niewielka manewrowość nie pozostawiają wątpliwości – to nie jest statek wojenny. Aż dziw, że większość swej kariery od chwili, kiedy znalazł się w rękach Avila, spędził na Hirze…

Kapitanem statku jest John Glenn.
Drugi pilot i operator lądownika to Goran Zivotić.
Nawigacją zajmuje się John Mahoney.
Inżynieria i utrzymywanie statku w ruchu to zadanie dla Tytusa de Zoo (Ganocka) oraz Paoli de Soto.
O prawdziwej sile stanowi były marines Brutus Dominguez, strzelec Rafael Dominguez (nadal twierdzą że nie są rodziną) oraz vorox Lu.
Lecz wielu twierdzi, że najważniejszą osobą na pokładzie jest Marius Ronaldo będący kucharzem i zaopatrzeniowcem. Przekonanie to umocniło się od czasu, kiedy armator przyjął na pokład voroxa. Kto chciałby widzieć głodnym osobnika będącego w stanie rozszarpać w oka mgnieniu dorosłego człowieka?

Bio:

Koło Fortuny

Mrok Między Gwiazdami Juniortoja