Lu - Vorox

Vorox

Description:

Bestia. Trzy metry wzrostu. Ponad dwieście kilogramów wagi. Dwie pary chwytnych rąk. Paszcza pełna ostrych zębów jasno określająca preferencje żywnościowe. Cóż… mało kto widząc Lu dochodzi do wniosku że jest to miły włochaty przyjaciel. Przeciwnie. Voroxy są naturalnymi drapieżcami. A Lu nie jest wcale wyjątkowo okazałym przedstawicielem swej rasy.

Bio:

Dla ludzi odkrycie w Voroxach rasy inteligentnej musiało być prawdziwym szokiem. Wielu do dziś się z tym nie pogodziło, jasno rozgraniczając Voroxy dzikie oraz te cywilizowane – które już prawie są w stanie koegzystować wraz z ludźmi. Ci przedstawiciele często są wykorzystywani jako ochroniarze i najemnicy. Często sama ich obecność sprawia że adwersarz ustępuje.

Lu nie jest w tym względzie wyjątkiem. Parał się zajęciem najemnika kiedy spotkał Angela. Trudno powiedzieć czy młody Hazat docenił umiejętności Voroxa czy raczej zadecydowało upodobanie do ras obcych. Faktem jest że zaproponował jemu pracę. Pewnie wielu dziwiło się upodobaniom armatora Koła Fortuny. Ale z czasem Lu dał się poznać jako oddany i dzielny towarzysz. Wystarczy wspomnieć jak wybawił z opresji Alejandrę i Estebana podczas zasadzki na Vera Cruz. Biada jednak temu kto zapomni kim jest ten bohater. Bowiem w duszy Lu nadal jest niebezpiecznym drapieżnikiem kuszonym instynktem groźnego łowcy.

Lu - Vorox

Mrok Między Gwiazdami fenriss