Kawaler Raul Noriega de Vera Cruz

Description:

Raul1
RaulMężczyzna po trzydziestce, średniego wzrostu (176 cm) i przeciętnej urody. Dobrze zbudowany, ale trudno nazwać go atletą. Czarne kręcone włosy nosi krótko przystrzyżone. Twarz goli gładko, nie nosi żadnego zarostu. Policzki szpecą mu nieliczne, ale widoczne ślady po przebytej za młodu ospie. Oczy, niczym dwa węgle są niemal czarne, bystre i uważne, jego spojżenie ma w sobie coś z drapieżności sokoła. Wydatny podbródek wieńczy charakterystyczna “dziurka”. Nosi się prosto, ale po szlachecku. Lubi koszule z bufiastymi rękawami, wydatne mankiety i kołnierzyki. Często nosi kamizele i wamsy w stonowanych kolorach, ozdobione delikatnymi haftami. Jego ruchy są oszczędne i przemyślane, głos spokojny i cichy, daleko mu do “typowo hazackich” wybuchów emocji. Jest inteligentny i błyskotliwy. Częściej słucha niż mówi. Zmuszony, potrafi odnaleźć się w towarzystwie i na salonach, czasem nawet zatańczy, ale daleko mu do jego najlepszego przyjaciela i towarzysza Marco Fernandeza. W swej postawie, sposobie bycia, cechach charakteru a nawet wyglądzie stanowi istne przeciwieństwo swego druha.

Bio:

Rodzina Noriegi od niepamiętnych czasów zamieszkuje zurbanizowane tereny Vera Cruz, kreując model nowoczesnej, miejskiej szlachty, która swą pozycję buduje na koneksjach, służbie wojskowej i zasługach wojennych, a majątek na zdobyczach nowoczesnego przemysłu. Ród Raula wzbogacił się na przemyśle zbrojeniowym i dostawach dla wojska. Wielu członków rodziny Noriega służy w wojsku, wielu współpracuje również z Gildią. Raul Noriega jest dobrze wykształcony, także w kwestiach zdobyczy technologicznych. Odebrał wykształcenie należne młodemu szlachcicowi, wsparte, dzięki koneksjom z Gildią wieloma umiejętnościami o ezoterycznej i trudnej do zrozumienia, ale przydatnej tematyce.
Od najmłodszych lat szkolony na żołnierza, kontynuował służbę po zakończeniu szkolenia podstawowego. Jego wcześniej zdobyte umiejętności umożliwiły mu podjęcie służby w jednostkach o stosunkowo nowoczesnym typie, mianowicie zmotoryzowanych jednostkach pancernych. Raul potrafi prowadzić pojazdy naziemne o rożnym przeznaczeniu, od transportowych, przez naprawczo-budowlane (w wojsku różne rzeczy trzeba robić) aż do bojowych. Posiadł też, w bardzo ograniczonym stopniu, umiejętności naprawy takich pojazdów. Kontakty z Gildią dały mu szczątkową znajomość Tech-urthu i lepsze, niż przeciętny szlachcic, zrozumienie Gildii i przeciętnego gildianina. Pewnego razu podczas walk z Kurganami na Vera Cruz doznał poważnych obrażeń, i został wyciągnięty z płonącego pojazdu i zniesiony z pola bitwy przez nieznajomego żołnierza z innej jednostki – Marco Fernandeza, który uratował mu życie i od tej pory są najlepszymi przyjaciółmi i nierozłącznymi towarzyszami. Raul czeka na okazje odpłacenia się przyjacielowi za uratowanie życia tym samym.

Kawaler Raul Noriega de Vera Cruz

Mrok Między Gwiazdami zbigi