Mrok Między Gwiazdami

Nieudany skok

1-11 Października czasu Aragońskiego, przelot do wrót Aragońskich

Wkrótce po powrocie Barona Yabu drużyna przetransportowała się na Koło Fortuny. Baron poprosił Angela o gościnę, argumentując, że bezpieczniej będzie, jeśli jego drugi statek będzie podróżował z minimalną załogą, zupełnie odrębnie.

Esteban ustala rodzinne kwestie z Alicją i para w lepszym klimacie pozbawionym tajemnic przygotowuje się do lotu.

Angel izoluje się pochłonięty lekturą materiałów przekazanych mu w darze przez barona Yabu. Alejandra izoluje się ze względu na rosnący głód eliksirowy, jako jedyną zaufaną osobę traktując Carlosa. Przerażona jest perspektywą całej wyprawy pod sztandarem człowieka, którego uważa za co najmniej podejrzanego i przebywania na statku Angela, który pewnikiem jest psionikiem.

12-22 października czasu Aragońskiego

Po skutecznym skoku do układu Byzantium Secundus kapitan Koła Fortuny wyliczył zgodny z kluczem skok na Leminkainen. Niestety koordynaty przekazane przez urządzenie okazały się błędne i statek wyrzuciło daleko od wrót. Na całe szczęście odległość od planety nie była diametralnie różna i Koło mogło kontynuować swój powolny lot.

Alejandra otrzymała list od ojca, który zaproponował rozwiązanie problemu eliksiru. Do Estebana doszedł list od wiernego Amerigo.

Angel dręczony był wciąż wizjami ukarskiej kobiety, w serii fenomenów psionicznych przeraził nie na żarty Alejandrę i poważnie zaniepokoił Estebana. Od barona Yabu otrzymał radę, że powinien skupić się na jednym aspekcie rodzącej się mocy, co spowoduje oczyszczenie umysłu z innych.

Tymczasem Koło Fortuny natrafiło w przestrzeni kosmicznej na niezidentyfikowany obiekt dryfujący swobodnie w próżni. Po kilkudziesięciu minutach zmagania się ze skanerami statku i kreatywnym użyciu pokładowego lasera do stworzenia rozbłysków udało się ujawnić sylwetkę obiektu. Był to stary statek wojskowy domu Hazat, nie używany już od kilkudziesięciu lat w czynnej służbie – lekki torpedowiec typu Mars.

Mimo, że statek był nieaktywny to stanowił niezłe cacko ze względu na swój militarny charakter. A w porównaniu do Koła Fortuny był szczytem techniki :)

Angel szybko zorganizował wyprawę. Ekipa złożona z niego samego, Tytusa i Brutusa odkryła na statku 3 ciała, brak powietrza i… dziwaczne jajo umieszczone w dziobie statku. Angel pewny, że to symbiont i tego, że spotkali śmierć zabronił powrotu na Koło. Co więcej – to COŚ nadal żyło…

Sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa, tlen się kończył. Dzięki kreatywnemu pomysłowi Glenna udało się dostarczyć uwięzionym dodatkowe butle, nie narażając załogi na kontakt z symbiontem. W między czasie przesłano Aptekarzom zdjęcia jaja celem identyfikacji, za co zawołali bagatela 200F.

Wydawało się, że to koniec. Angel skontaktował się pierwszy raz ze swoim bratem używając telepatii.

Skan i analiza Aptekarzy udowodniła, że nie jest to symbiont, ale Błękitny Ślizg Skalny – rodzaj krocionoga z Leminkainen. Najprawdopodobniej ktoś przewoził jego jajo nielegalnie, ponieważ tylko Hawkwoodowie mają monopol na handel wyrobami z pancerza tego zwierzęcia. Dodatkowo zwierzę to ma zdolność do tworzenia form przetrwalnikowych i wytwarzania CO, czym zaczadziło biedną, niewykształconą załogę.

Bogaci o nowy statek, który wedle prawa gwiezdnego należy po tylu latach do znalazcy bohaterowie polecieli dalej na Leminkainen.

Koniec lotu zapisał się złotymi zgłoskami w epistolografii, kiedy to przyszły listy od Kapitana Candeli, Juana Carlosa, ojca braci Avila i biskupa Pio.

Drużyna wylądowała bez przeszkód na kosmodromie Hakkonen. Siedząc w kawiarni po odespaniu lotu Angel otrzymał krótki i straszny list od ojca. Reszta tymczasem radowała się z wieści o zdobyciu Hiry wyczytanej w lokalnej prasie.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Comments

Ciąg dalszy jutro :)

Nieudany skok
 

Moje ulubione zdanie to: Angel pewnikiem jest psionikiem. Adaś, następne relacje pisz wierszem :)

Nieudany skok
 

Alejandra dnia nie dość miłego,
Spostrzegła coś krew mrożącego.
Oto widać pewnikiem,
Baronet jest złym psionikiem.
Me niego! Wkurzyła się na całego.

Nieudany skok
 

Wieszczu Ty mój!

Nieudany skok
Fenris_s

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.