Mrok Między Gwiazdami

Chwila odpoczynku

Bracia Avila dowiedzieli się, że leczenie Fernandeza będzie kosztowało fortunę. Esteban postanowił polecieć z Noriegą do stacji orbitalnej Aptekarzy, aby dopytać się o stan zdrowia druha.

Ku ich zaskoczeniu i przerażeniu lekarz powiadomił ich, że rany musiały być zadane za pomocą psioniki lub teurgii. Aptekarz wykluczył zdecydowanie inne źródło – jelita Fernandeza były splecione w supły, zupełnie jakby jakaś niewidzialna siła działała w jego trzewiach.

Esteban postanowił pomodlić się żarliwie i uczynić teurgiczny rytuał mający na celu uzdrowienie przyjaciela. Miły Gildianin powiadomił go, że używanie psioniki lub teurgii może odbyć się w specjalnie wydzielonym pokoju za określoną opłatą.

Rytuał udał się, a Fernandez zaczął powoli odzyskiwać siły. Przed tym jednak z jego pępka mocą rytuału został wydobyty spektralny robal-larwa. Przerażony Esteban złożył dłonie w kolejny rytuał i mocą Wszechstwórcy rozwiał widmo, które zdołało jednak ukąsić go boleśnie w rękę.

Tymczasem Alejandra i Angel robią zakupy w stolicy. Oprócz odświeżenia garderoby piękna baronessa zwiększyła również zasoby swojego eliksiru.

Angel uciął sobie krotką pogawędkę z Carlosem rzucając mu w twarz, że źle zajmuje się Alejandrą, która ani chybi uzależniona jest od eliksiru. Carlos odpalił, że Avila powinien nieco baczniej kontrolować swoje zachowanie, ponieważ jego zdaniem robi dziewczynie wodę z mózgu nie mając wcale względem niej poważnych zamiarów. Rozstali się w złości.

Rozmowa ze skruszonym i podłamanym Lu przebiegła nieco lepiej. Voroks dał się przekonać, że padł ofiarą psioniki i nie był świadom tego co robi. Nadal jednak utrzymuje, że powinien się kontrolować nawet lepiej niż ludzie, bo jest w stanie dokonać strasznych rzeczy. Zwierzył się również z tego, że pamięta coś ze swojego warunkowania i choć już teraz tego tak nie czuje, to może nie być do końca obliczalny, jeśli przyszłoby konfrontować się z Kościołem.

Wieczór nastał szybko, Avila i Alejandra szykowali się na kolację. Tymczasem w ogrodzie Sanchez spotkała Carlosa. Wyraził on daleko idące zaniepokojenie, że dziewczyna nadużywa eliksiru. Nie chciał słuchać żadnych wyjaśnień i był pewien swego – bazując na wojskowym doświadczeniu. Wyznał również, że napisał list w tej sprawie do ojca Alejandry. Dziewczyna wybuchła gniewem i rezygnując z posiłku udała się do swojego pokoju, gdzie spożyła alkohol (;D).

Noc nie była miła. Alejandra obudziła się pijana, kiedy to wbijała sobie strzykawkę z kolejną dawką. Rozbita i roztrzęsiona wylała resztę dawek do zlewu odsuwając problem w czasie. Rano odbyli z Carlosem krótką, ale ważną rozmowę.

W oczekiwaniu na powrót barona Yabu ze stolicy bracia Avila odbyli szereg sparingów.

Reszta dnia spędzona została na porządkowaniu wszystkich spraw przed wyjazdem. Tylko dzięki wrodzonym zdolnościom Estebana udało przekonać się Fernandeza i Noriegę aby zostali na miejscu i chronili rodzinę Avila.

Esteban porozmawiał wstępnie z ojcem na temat swoich wątpliwości.

Comments

Trochę czasu minęło, więc mogłem pomieszać. Komentujcie!

Chwila odpoczynku
 

Nie opisałeś jakże miłego wątku. O tym że “Tylko dzięki wrodzonym zdolnościom Estebana udało przekonać się Alejandrę, że Angel to szubrawca, zboczeniec i nałogowy uwodziciel nie warty jej uwagi”. Och jak cudownie móc polegać na ukochanym bracie… :)

Chwila odpoczynku
 

… no i drobne spięcie z Lucindą (nazywajmy to “chwilowy kryzys”) także nie zostało ujęte.

Chwila odpoczynku
 

Aha, drobne sprostowanie: Alejandra sama nie wylała swoich eliksirów – zrobił to na jej oczach Carlos po wcześniejszej rozmowie.

Chwila odpoczynku
 

…powinienem też, “dzięki moim wrodzonym – a raczej wyuczonym, zdolnościom spławić też Alicję”, bo z Rudej tyle pożytku co nic, zresztą aż się boję tych rewelacji jakie przedstawi mi na swój i swojej rodziny temat, po tym jak wsiądę już na statek, bez możliwości jego opuszczenia…

Chwila odpoczynku
 

A’propos Adasiu, nie zapomnij o astronomicznej ilości listów, które wygenerowałem do rożnych npc-ów, druknij je sobie albo wrzuć na Obsydiana w zakładkę prowadzącego,żebym miał się czym podeprzeć w razie gdybyś jakimś cudem chciał z nich skorzystać :)

Chwila odpoczynku
 

A tak swoją drogą, ćpuńsko-deliryczne wnioski jakie wysnuła Alejandra na temat Angela, aczkolwiek ich zasadność jest kwestią absolutnie subiektywnej, i dodam, że niezwykle błędnej, oceny wypowiadanych przeze mnie słów, zaczynają mnie skłaniać do przemyślenia postępowania mojego brata…coraz bardziej wybiórcze to jego poczucie honoru…

Chwila odpoczynku
 

Junior, ogarnij się z tym kontem, bo nie wiadomo kto pisze. Jak Ty piszesz takie rzeczy, to nikt się nie przejmuje, gdyby Wercia tak napisała to byłoby poważnie ;D

Co do listów to biorę je pod uwagę, co nie znaczy, że na wszystkie dostaniesz odpowiedź. Wprowadzam limit 2 odpowiedzi na list na drużynotydzień :)

Chwila odpoczynku
 

Przez Juniora wychodze na najbardziej aktywnego forumowo gracza :) Ale ściema! Swoja droga sprostujesz tekst co do tych eliksirow? Alejandra raczej tak silnej woli, aby samej bez niczyjej perswazji je zniszczyc, to by nie miała.

Chwila odpoczynku
 

Hehe. Przyjmuję waszą wersję, ja tego po prostu nie pamiętałem. Komentarze też mają “moc prawną”, nie ma potrzeby edytować tekstu :)

W ten sposób nasza strona będzie bardziej interaktywna i Web 2.0 ;D

Chwila odpoczynku
 

A planujesz dorzucic wydarzenia z ostatnich 2 sesji? :) Bo pewna stagnacja zapanowała – nie ma czego komentowac ;)

Chwila odpoczynku
 

Już jest :)

Chwila odpoczynku
Fenris_s

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.